Koniec sezonu, a markizy Wrocław

Markizy Wrocław poza sezonem letnim

Markizy Wrocław są osłonami zewnętrznymi, które głównie latem służą osłonie przestrzeni poza domem. Oparte na prostej konstrukcji wykorzystującej odpowiednio przygotowaną na trudne warunki tkaninę. Konstrukcja markiz przytwierdzona zostaje do budynku. W ten sposób markizy zewnętrzne stają się fundamentem wypoczynku poza domem.

Markizy Wrocław dzielone są ze względu na rodzaje swojego zastosowania, a głównie miejsca przeznaczenia i w ten sposób otrzymujemy:

   • markizy tarasowe, które za zadanie mają osłaniać taras i są najszerzej znanymi markizami w opinii publicznej. Markizy tarasowe możemy w sezonie letnim oglądać jako osłonę ogródków przy lokalach gastronomicznych. To właśnie dzięki markizie zewnętrznej możemy wypoczywać nie obawiając się o zmianę pogody i przymusową ucieczkę do wewnętrz lokalu. Markizy tarasowe producent zaprojektował tak by poza samą ochroną dodatkowo uatrakcyjniały taras, dlatego realizacje oparte o wykorzystanie markizy tarasowej często są bardzo kreatywne i przemyślane,
    • markizy balkonowe, ich zadaniem jest osłona balkonów. Markizy balkonowe często są mniejsze niż markizy tarasowe głównie ze względu na mniejszą przestrzeń, którą mają chronić. Markizy balkonowe stają się coraz bardziej popularne w miastach, na nowoczesnych osiedlach, gdzie trudno o zacienienie balkonów bądź ochronę ich przed niewielkimi opadami. Markizy balkonowe sprawiają, że nawet niewielka przestrzeń może stać się komfortowym miejscem wypoczynku,
    • markizy okienne, które służą nam w podobny sposób jak rolety zewnętrzne. Znajdują się blisko okien i zatrzymują promienie słoneczne jeszcze zanim dotrą one do wnętrza, rozpraszając przy tym światło i zapewniając zacienienie wnętrza. Rolety zewnętrzne są trwalsze niż markizy okienne oraz dodatkowo służą wielosezonowo, a tego nie oferują markizy.

Markizy Wrocław są osłoną praktycznie idealną w sezonie letnim oraz późną wiosną i wczesną jesienią, ale przychodzi taki moment kiedy musimy zdecydować się na usunięcie markizy Wrocław, aby nie narażać jej na uszkodzenia, głównie przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Markizy Wrocław doskonale radzą sobie z promieniami słonecznymi nawet w najbardziej upalne dni, markizom nie sprawi problemu także deszcz, dzięki temu, że tkaninę markiz wcześniej przygotowano na te ewentualność. Jednak kiedy warunki stają się trudniejsze i narażamy markizy Wrocław na silne podmuchy wiatru, niskie temperatury, liczne opady musimy liczyć się z tym, że markizy mogą zostać uszkodzone. Jeśli nie chcemy ryzykować i pragniemy by markizy Wrocław posłużyły nam jak najdłużej musimy z końcem sezonu zadbać o markizy i najlepiej jeśli usuniemy je aż do rozpoczęcia kolejnego sezonu.

Zadbajmy więc, aby napęd elektryczny nie uległ zniszczeniom poprzez zawilgocenie, korozję i po sezonie przeprowadźmy mini serwis techniczny, które będzie polegał na sprawdzeniu czy markiza tarasowa elektryczna ma sprawne wszystkie elementy, czy żaden element nie został uszkodzony, zalany albo wymaga dokręcenia bądź naoliwienia. Markizy tarasowe producenci projektują tak aby napęd elektryczny został odpowiednio osłonięty, a tkaninę markiz przygotowuje się poprzez wysokiej jakości impregnację. Jednak przy mrozach, opadach i silnych wiatrach możemy markizy Wrocław narazić na uszkodzenia, dlatego z końcem sezonu dokonajmy wyboru o demontażu markizy. Konstrukcja nie jest trudna w demontażu, a może do pozwolić nam na zachowanie markiz z Wrocławia przez wiele sezonów.

ASAP Systemy osłonowe
ul. Międzyleska 4
Wrocław