Jak leczy się bruksim? Porady wrocławskiego ortodonty

Bruksizm to choroba, która dotyka już prawie trzydzieści procent osób przed czterdziestym rokiem życia. Jak prowadzi się leczenie nieświadomego zaciskania szczęki? Przedstawiamy informacje oparte na doświadczeniu ortodonty z Wrocławia!

Bruksizm to schorzenia polegające na mimowolnym zaciskaniu mięśni żwaczy podczas snu, dlatego większość ludzi cierpiących na tą chorobę nie jest nawet świadoma swojej dolegliwości. Świadomość pojawią się dopiero wtedy, kiedy pacjenci zaczynają odczuwać niekomfortowe skutki bruksizmu.

ortodota wrocław

Leczenie tej choroby nie jest wcale proste, zwykle wymaga długotrwałej współpracy ortodonty, psychologa oraz fizjoterapeuty. Nasza wrocławska praktyka opiera się kooperacji zaprzyjaźnionych gabinetów, w celu osiągnięcia, jak najlepszych efektów kuracji. Zwykle ortodonta dobiera specjalne składki, które wkładane są do jamy ustnej na noc, tak żeby nie narażać zębów na ubytki, dodatkowo diagnozuje, czy choroba nie rozpoczęła się na skutek wady zgryzu. Psycholog określa natomiast, czy patologiczna reakcja organizmu nie miała swojej przyczyny w natężeniu stresu. Działanie fizjoterapeuty opiera się na wyeliminowaniu nieprzyjemnych skutków fizycznych takich, jak ból głowy czy mięśni.


Gabinety stomatologiczne TARABUŁA – ortodonta WrocławPon-Pt 08:00-20:00
Sob. 08:00-14:00
Kontakt: info@tarabula.com